• (+48) 695 429 366
  • (+48) 607 535 873
  • autoelektroklima
    autoelektroklima
    Witaj na Stronie
    Zapraszamy do przeglądania oferty oraz kontaktowania się z nami.
  • autoelektroklima

Blog

Co trzeba wiedzieć o stojanie alternatora?

Opublikowano: Wrzesień 8, 2021

Stojan alternatora to cześć, o której nie mówi się zbyt wiele, a pewnie spora ilość osób niezaznajomionych z motoryzacją nie wie nawet o istnieniu takiego elementu. Tymczasem stojan pełni ważną funkcję w działaniu alternatora, czyli w produkcji prądu dostarczanego do pojazdu. Co zatem powinniśmy wiedzieć o tym podzespole? Przeanalizujmy ten temat!

Czytaj dalej

Jak poznać, że wirnik alternatora wymaga naprawy?

Opublikowano: Czerwiec 29, 2021

Alternator jest prądnicą prądu przemiennego, której zadaniem jest przekształcanie energii mechanicznej w elektryczną i ładowanie baterii w akumulatorze. Jego głównymi częściami są stojan zbudowany z izolowanej, stalowej ramki z trzema uzwojeniami oraz wirnik, element wytwarzający pole magnetyczne.

Czytaj dalej

Rodzaje i charakterystyka alternatorów

Opublikowano: Czerwiec 10, 2021

Alternator to urządzenie służące do ładowania akumulatora. Akumulator z kolei jest niezbędny, by samochód mógł prawidłowo funkcjonować – by działały światła, radio, wycieraczki, ogrzewanie i pozostałe wyposażenie elektryczne samochodu. Zatem odpowiedni akumulator również jest niezbędny, aby można było bezpiecznie poruszać się samochodem po drogach.

Czytaj dalej

Jak prawidłowo dbać o alternator?

Opublikowano: Maj 25, 2021

Alternator jest urządzeniem, które w samochodzie ściśle współpracuje z akumulatorem. Jego zadaniem jest zmiana energii mechanicznej w prąd przemienny. Można zatem powiedzieć, iż alternator to tak naprawdę prądnica prądu przemiennego, której prawidłowe i bezawaryjne działanie jest nam niezbędne do uruchomienia samochodu.

Czytaj dalej

Jak działa rozrusznik?

Opublikowano: Maj 5, 2021

Rozrusznik jest niezbędnym elementem każdego samochodu, który jest napędzany silnikiem spalinowym. Mimo że jest to bardzo małe urządzenie, bez niego uruchomienie samochodu z silnikiem spalinowym byłoby niemożliwe. Dlatego właściciele samochodów powinni wiedzieć, jak działa rozrusznik oraz kiedy warto go wymienić, aby uniknąć problemów z uruchomieniem silnika.

Czytaj dalej

Rodzaje i charakterystyka rozruszników

Opublikowano: Kwiecień 30, 2021

Rozrusznik odpowiada za rozpoczęcie pracy pojazdu. Potem sprzęgło jednokierunkowe uniemożliwia dalsze przenoszenie napędu. Konstrukcja rozrusznika zależy głównie od mocy, jaka ma zostać osiągnięta przy obracaniu wałem silnika. Różne rodzaje rozruszników posiadają odmienną budowę poszczególnych elementów, co zmienia sposób ich pracy, choć główny schemat pozostaje ten sam.

Czytaj dalej

Na czym polega regeneracja rozrusznika?

Opublikowano: Kwiecień 15, 2021

W samochodzie znajduje się wiele niezbędnych instrumentów i urządzeń, bez których nie dałoby się nawet uruchomić pojazdu. Gdyby nie rozrusznik, silnik prawdopodobnie musiałby być uruchamiany za pomocą specjalnej korbki, na szczęście w 1911 roku opatentowano ten wynalazek, który diametralnie zmienił motoryzację. Do dzisiaj, zasada działania i funkcja się praktycznie nie zmieniły. Niestety, czasami jednak rozrusznik odmawia posłuszeństwa i wymaga regeneracji.

Czytaj dalej