• (+48) 695 429 366
 • (+48) 607 535 873
Your Order Price
 • Sandqvist Backpack (3)

 • £75.00
  • Sandqvist Backpack

  • £35.00
  • Total
  • £110.00

  Naprawa alternatora czy wymiana na nowy?

  Alternator to urządzenie, które w naszych samochodach zamienia energię mechaniczną na elektryczną, dzięki czemu ładuje on akumulator w trakcie pracy silnika. Niestety urządzenie to jest podatne na awarie (np. napędzającego go paska klinowego), które czasem mogą nawet uniemożliwić jazdę. Wówczas kierowca ma do wyboru dwie opcje: wymianę lub kupno nowego alternatora, przy czym ta ostatnia zazwyczaj wiąże się z o wiele większymi wydatkami.

  Jak rozpoznać zużyty alternator?

  Najczęstszą oznaką problemów z alternatorem jest świecąca się kontrolka akumulatora na desce rozdzielczej co sygnalizuje, że akumulator nie jest prawidłowo ładowany. Kolejnym objawem jest nieprawidłowe działanie urządzeń pokładowych, w tym mruganie lub przygasanie świateł, a także kłopoty z radiem lub zasuwaniem szyb elektrycznych.

  Kiedy warto regenerować alternator?

  Alternator składa się z wielu mniejszych podzespołów i nie każdy w przypadku awarii musi być wadliwy. Czasem wymianie będzie podlegać zaledwie jedna, mała część, co zdecydowanie obniży koszty całej naprawy. Kluczem w tym przypadku jest jednak doświadczenie mechaników, którzy powinni precyzyjnie rozmontować urządzenie i dokładnie sprawdzić, które podzespoły wymagać będą zastąpienia, w przeciwnym razie alternator znów może zawieść. Takie naprawy zdecydowanie łatwiej przeprowadzać w miejscu, które ma stały dostęp do wszystkich, niezbędnych części, dzięki czemu regeneracja przebiegnie szybko. Właśnie tak działamy w naszym sklepie w którym specjalizujemy się zarówno w sprzedaży alternatorów i rozruszników, jak i w ich profesjonalnej regeneracji, niezależnie od marki i modelu samochodu z którego pochodzą.

  Kiedy kupić nowy alternator?

  Naprawa alternatora to koszt o około połowę mniejszy, aniżeli w przypadku nowego podzespołu. Jeśli jednak cena nie gra dla nas roli, możemy pokusić się o zakup nowego elementu, ważne jednak by był on wysokiej jakości. Wówczas należy przygotować się na wydatek rzędu od 500 do nawet 2500 zł, choć kwota ta zależy od modelu i marki samochodu.

  O ile jest to możliwe, warto korzystać z usług regeneracji alternatorów. Będzie to dla nas przede wszystkim duża oszczędność kosztów, oczywiście o ile skorzystamy z pomocy specjalistów, którzy fachowo podejdą do problemu.

  Wróć do bloga